Program konferencji Rzeszów 2019
„Położne kobiet – siła w porozumieniu”
16 października 2019 r., godz.8.30–16.00
Uniwersytet Rzeszowski
Budynek A0, aula „Jajo”
ul. Pigonia 1, 35-959 Rzeszów
Program
08.30–09.15 Rejestracja uczestników
09.15–09.35 Rozpoczęcie Konferencji– „Położna w sieci” – Joanna Pietrusiewicz, prezeska Fundacji Rodzić po Ludzku; partnerem wykładu jest Polski Bank Komórek Macierzystych
09.35–10.35 „Jak badać ryzyko i nasilenie objawów depresji w okresie ciąży i po porodzie? Dlaczego jest to ważne?”
Dr Magdalena Chrzan-Dętkoś – psycholożka, certyfikowana psychoterapeutka Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej, pracowniczka Zakładu Psychologii i Psychopatologii Rozwoju Instytut Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego. Jest autorką publikacji dotyczących rozwoju wcześniaków, a także leczenia i profilaktyki depresji poporodowej oraz depresji ciężarnych. Współpracuje ze Szpitalem Świętego Wojciecha w Gdańsku – obecnie jest kierowniczką merytoryczną programu profilaktycznego „Przystanek Mama” realizowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Power przez Copernicus Podmiot Leczniczy w województwach pomorskim, kujawsko-pomorskim i warmińsko-mazurskim.
10.35–10:50 „Zadbana mama to szczęśliwa mama – czy/jak położna może wesprzeć kobietę w pielęgnacji skóry w czasie ciąży i wczesnego macierzyństwa?” – Dorota Graboś, biotechnolog, ekspert w dziedzinie pielęgnacji skóry (Bio-Oil)
10:50–11.05 „Jak pomóc mamom dłużej karmić piersią? Rola położnej w profesjonalnym wsparciu i edukacji już podczas ciąży” – Daria Jeżewska, położna (Philips Avent)
11.05-11.35 Przerwa
11.35-11.50„Wszystko czego nie wiecie o diecie w ciąży – quiz naukowy” – Anna Stępniak (Nutropharma)
11.50–12.50 „Ocena aktu karmienia piersią – nowe narzędzie pracy”
Agnieszka Muszyńska – magister położnictwa, posiada Certyfikat Doradcy Laktacyjnego, członkini Zarządu Polskiego Towarzystwa Konsultantów i Doradców Laktacyjnych. Pracuje w Szpitalu Klinicznym im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie, na stanowisku edukator do spraw laktacji, gdzie prowadzi poradnię laktacyjną. Zajmuje się także szkoleniem personelu z zakresu laktacji, przeprowadza ankiety wśród pacjentek dotyczące edukacji i wsparcia laktacyjnego, pomaga matkom karmić swoje dzieci piersią, wspiera także matki oddzielone od swoich dzieci. Jest wykładowczynią i trenerką praktyk w Centrum Nauki o Laktacji.
12.50–13.05 „Opóźniona laktogeneza II – jak wspierać matkę?” – mgr Agnieszka Muszyńska (wykład w ramach grantu edukacyjnego marki Femaltiker)
13.05–13.35 Przerwa
13.35- 13.50 „Aplikacje dla przyszłych rodziców – czy warto z nich korzystać ?”
Joanna Błajda – magister położnictwa, Certyfikowany Doradca Laktacyjny, instruktor profilaktyki raka piersi, pracownik Uniwersytetu Rzeszowskiego.
Anna Pieniążek – magister położnictwa, na co dzień uczestniczy w cudzie narodzin, swoją pasją i doświadczeniem dzieli się poprzez uczenie przyszłych adeptek zawodu na Uniwersytecie Rzeszowskim.
13.50–14.50 „Współczesna generacja rodzących Y i Z – czy i jak możemy się porozumieć?”
Anna Jankowska-Zdral– certyfikowana trenerka Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (licencja trenerskie I stopnia), psycholożka, trenerka warsztatu umiejętności psychospołecznych.Od ponad 15 lat przygotowuje i prowadzi w Fundacji Rodzić po Ludzku oraz w szpitalach szkolenia rozwijające umiejętności społeczne dla położnych.
14.50–15.00 Zakończenie konferencji
Warsztat
15.15–16.00 „Pielęgnacja ran i blizn po porodzie naturalnym oraz cięciu cesarskim – jak pomóc pacjentce?”
prowadząca: położna Agnieszka Gąsior-Guziak;organizator: firma Verco S.A.
Nasi Partnerzy:
Data publikacji: 19.03.2019