
Konferencja KRYZYS NARODZIN – NOWE MOŻLIWOŚCI Warszawa 12 czerwca 2025 r.
Mamy zaszczyt zaprosić na wyjątkową konferencję Fundacji Rodzić po Ludzku KRYZYS NARODZIN – NOWE MOŻLIWOŚCI. Konferencja odbędzie się 12 czerwca 2025 roku w Warszawie.
TEMATY KONFERENCJI I GRONO PRELEGENCKIE
Planowany czas Konferencji: 9.00-18.00
- Znieczulenie czy znieczulica? Efekty stosowania technik uśmierzania bólu w porodzie
Magdalena Witkiewicz, położna, wykładowca WUM
- O tych, którzy czują bardziej i widzą inaczej – oblicza neuroróżnorodności w perspektywie doświadczeń okołoporodowych
dr hab. n. med. Barbara Baranowska, położna, embriolog, wykładowca WUM
- Trauma okołoporodowa – czyja to trauma
dr Magdalena Chrzan-Dętkoś, psycholożka, psychoterapeutka, wykładowca w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego
- Indukcja porodu – błogosławieństwo, czy przekleństwo. Naukowe podstawy preindukcji i indukcji porodu
dr hab. n. med. i n. o zdr. Maciej W. Socha, profesor UMK, lekarz specjalista położnictwa i ginekologii, ginekologii onkologicznej, perinatologii
- Korzyści i praktyczne aspekty aktywnego porodu wertykalnego. Sofa porodowa
Lilia Khousnoutdinova, aktywistka porodowa, prezeska Fundacji Propolis33, współprowadząca: (w uzupełnieniu)
- Komunikacja międzypokoleniowa
Anna Zdral, psycholog, współprowadząca: (w uzupełnieniu)
- Trudne aspekty opieki nad noworodkiem, także wcześnie urodzonym
Kolejni goście i tematu w uzupełnieniu.
Świat mówi – kryzys narodzin, Fundacja Rodzić po Ludzku mówi – nowe możliwości.
Jak odpowiadać na obecne kryzysy w opiece okołoporodowej?
Spotykamy się na wspólnej płaszczyźnie – polscy wybitni specjaliści w swoich dziedzinach, profesjonaliści okołoporodowi, organizacje pozarządowe. Poruszymy tematy, które mają ogromne znaczenie dla poprawy jakości opieki okołoporodowej i emocjonalnego dobrostanu kobiet.
Tylko teraz jest możliwość rezerwacji miejsca na konferencji w SPECJALNEJ CENIE 984 zł! Dla zapisanych osób – szansa dodatkowych zniżek! Pełna cena Konferencji KRYZYS NARODZIN – NOWE MOŻLIWOŚCI to 1353 zł.
Zachęcamy do zarezerwowania sobie również 13 czerwca – dzień po Konferencji. Mamy w planach dzień warsztatowy – dzień uczenia się i ćwiczenia umiejętności bardzo praktycznych i przydatnych w pracy okołoporodowych specjalistów.
POZNAJ NASZE GRONO PRELEGENCKIE:
dr hab. n. med. Barbara Baranowska położna, embriolog, wykładowca akademicki. Kieruje Zakładem Położnictwa Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego. Prowadzi badania naukowe w zakresie opieki nad matką i dzieckiem, ze szczególnym uwzględnieniem perspektywy humanistycznej. Aktywnie działania na rzecz jakości opieki okołoporodowej w Polsce. Prezeska Fundacji na rzecz Wspierania Położnych.
dr hab. n. med. i n. o zdr. Maciej W. Socha, profesor UMK. Jest lekarzem specjalistą położnictwa i ginekologii, ginekologii onkologicznej, perinatologii oraz ukończył szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie seksuologii. Od 2018 r. jest Kierownikiem Oddziału Położniczo-Ginekologicznego w Szpitalu św. Wojciecha w Gdańsku a od 2020 kieruje Katedrą Perinatologii, Ginekologii i Ginekologii Onkologicznej na Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy. W pracy zawodowej zajmuje się głównie minimalnie inwazyjną i robotową ginekologią operacyjną-onkologiczną i uroginekologią oraz perinatologią i diagnostyką matczyno-płodową. Ambulatoryjnie konsultuje pary z zaburzeniami rozrodu i endokrynologii płodności oraz prowadzi tzw. trudne ciąże.
Prof. M. Socha walczy od zawsze o prawa i wolności kobiet i osób LGBT+ oraz o edukację seksualną i prawa reprodukcyjne. Szczególnym obszarem jego zainteresowań jest wspieranie „dobrych narodzin”, walka z przemocą położniczą oraz wprowadzanie dobrych praktyk do preindukcji i indukcji porodu. Wziął udział w nagiej sesji do kalendarza, z której zyski przeznaczono na rzecz mniejszości seksualnych, stara się znormalizować wizerunek lekarza w społeczeństwie oraz rzuca jajkami w banery antyaborcjonistów. W sieci znany jako nagi_ginekolog
Magdalena Witkiewicz, położna, od ponad 30 lat próbuje odkryć wszystkie tajemnice porodu i spenetrować wszystkie jego meandry pozostając nadal w poczuciu niewystarczającej wiedzy i w pokorze przed tym tajemniczym zjawiskiem. Praktykuje w Bloku Porodowym i Domu Narodzin Centrum Medycznego Żelazna w Warszawie, przyjmuje porody domowe, prowadzi ciążę fizjologiczną, przygotowuje pary do narodzin i rodzicielstwa. Dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem oraz rozwija naukowo w Zakładzie Dydaktyki Ginekologiczno-Położniczej Wydziału Nauk o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
dr Magdalena Chrzan-Dętkoś jest psycholożką, certyfikowaną psychoterapeutką Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej. Współprowadzi ośrodek psychoterapeutyczny Centrum Terapii Depresji w Gdyni; jest adiunktem w Zakładzie Psychologii i Psychopatologii Rozwoju Instytut Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego. Jest autorką publikacji leczenia i profilaktyki depresji poporodowej oraz depresji ciężarnych. Współprowadzi międzynarodową grupę badawczą dotycząca zdrowia psychicznego imigrantek w okresie okołoporodowym. Była koordynatorką merytoryczną programu profilaktycznego „Przystanek Mama” realizowanego w północnej Polsce przez konsorcjum Copernicus Podmiot Leczniczy sp. Z o.o. i Uniwersytet Gdański. Obecnie jest kierowniczką polskiej części konsorcjum programu „Mind the MUM: Placing Parental Mental Health and Care to the Forefront” realizowanego w ramach EU4Health, w którym badania przesiewowe oraz interwencja dla rodziców małych dzieci będzie wprowadzana na Cyprze. Autorka książki „Pod powierzchnią. Emocjonalne wyzwania macierzyństwa”.
Anna Zdral, psycholożka, trenerka.
Lilia Khousnoutdinova, aktywistka porodowa, prezeska Fundacji Propolis33 Jest absolwentką Oxford University i London School of Economics w obszarze praw kobiet, dynamiki władzy oraz programów zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego, certyfikowaną instruktorką aktywnego rodzenia i doulą. Ma ponad dziesięcioletnie doświadczenie w obszarze działań okołoporodowych – organizacji wydarzeń, tworzeniu programów edukacyjnych, prowadzeniu zajęć przygotowujących do porodu i zaangażowaniu w inicjatywy reformujące system opieki położniczej z różnych punktów widzenia. Jest założycielką funduszu kapitałowego Propolis33, organizacji pozarządowej działającej na rzecz praw kobiet, opieki okołoporodowej, ośrodków porodowych oraz dostępu do opieki pełnej szacunku i opartej na dowodach. Fundusz dostarcza sprzęt na oddziały położnicze, wspiera profesjonalne stowarzyszenia położnych, organizacje pacjentów, konferencje, wydaje książki i inne materiały naukowe. Organizacja prowadzi tez kampanie edukacyjne oraz zapewnia stypendia edukacyjne dla położnych i pracowników ochrony zdrowia oraz wsparcie finansowe dla usług położniczych. Lilia również matką trójki dzieci, autorką wielu książek na temat płodności kobiet i rytuałów przejścia oraz instruktorką chodzenia po ogniu. W 2022 r. wraz z mężem zajęli 9. miejsce wśród najbardziej hojnych filantropów w Czechach według magazynu Forbes.
Zapraszamy już teraz do wpisania się na listę osób zainteresowanych konferencją.
Udział w Konferencji to inwestycja w wiedzę, rozwój zawodowy i w lepszą jakość opieki oferowaną kobietom. To również dostęp do najnowszych informacji i praktycznych umiejętności bezpośrednio od uznanych specjalistów. Kryzys narodzin to nowe możliwości. To czas na wymianę doświadczeń i wzbogacenia wiedzy o kluczowych zagadnieniach opieki okołoporodowej.
Data publikacji: 5.03.2025